דפיברילטור מחיר מציל חיים

דפיברילטור, או בשמו הישראלי 'מפעם' הוא מכשיר החייאה להשבת קצב האותות החשמליים והפעילות הנשימתית של לב-מח- ריאה הסדירה לתיקונה במצבי חירום בהם לא קיימים פעילות סדירה שכזו. השבת הפעילות הסדירה בעזרת דפיברילטור מחיר – שיכול להציל חיים . מכשיר הדפיברילטור הזניק את אחוזי ההצלחה בהחייאות למספרים אשר לא היו קודם לכך. וזה העיקר.

מי יכול להשתמש בדפיברילטור?

עם דפיברילטור יכול להשתמש כל אדם בעל הבנת הנשמע בסיסית. מכשיר הדפיברילטור בקולו מדריך את המשתמש כיצד לבדוק את המטופל, להצמיד אליו את החיישנים החשמליים של הדפיברילטור ובמקרה הצורך להעניק אות חשמלי אשר יחזיר את פעילות הלב לתיקונה. דפיברילטור משמש למעשה מעין מדריך עזרה ראשונה בסיסי ויעיל בכל מקום בו הוא קיים עד להגעת כוחות ההצלה.

כיצד משתמשים עם דפיברילטור?

כאשר מתרחש אירוע חירום בו יש לטפל במקרה של אדם מחוסר הכרה, יש להזעיק עזרה ראשונה ובמקביל להתחיל בפעילות עם מכשיר דפיברילטור. בעת פתיחת מכשיר הדפיברילטור, המכשיר מורה בקולו כיצד לאבחן את הזקוק להחייאה בעזרת הצמדת אלקטרודות למטופל. כך גם אדם ללא הכשרה רפואית יוכל להחיש עזרה בעזרת המכשיר.

לאחר מכן, נשמע את פעילותו של מכשיר דפיברילטור המסביר שהוא מאבחן את הצורך בטיפול, במקרה הצורך. כאן, הדפיברילטור יורה לנו לסירוגין להעניק אותו חשמלי ולבצע החייאה הכוללת הנשמה עד להגעת כוחות עזרה ראשונה. אכן, מכשיר דפיברילטור הוא חכם, קל וישים לשימוש לכולם ובכך כוחו ועוצמתו בהצלת חיי אדם רבים בעידננו.

מכשיר החייאה

מה עושים כאשר נתקלתי במקרה חירום רפואי?

במקרה חירום רפואי של מחוסר הכרה יש להתחיל בהחייאה, במקביל לשלוח מישהו ' להשיג דפיברולטור ' וכן להתקשר להזעקת כוחות הצלה. ניתן להשיג לרוב בכל מרכז ציבורי את מכשיר ההחייאה ואפשר גם להתקשר למוקד מד"א, שם ידריכו את השואל לגבי עמדת הדפיברילטור הקרובה. מכשיר דפיברילטור זמין יחיש ויעצים את העזרה למטופל.

ציוד רפואי

מיזם ארצי לעמדות דפיברילטור

בנוסף לחוק הקובע כי כל מוסד בעל התקנים הנדרשים עליו להחזיק מכשיר דפיברילטור, קיים מיזם ארצי אותו יסדה משפחתו של דר' אורן זוסמן. דר' אורן זוסמן היה קרדיולוג מסור אשר מת מדום לב ומשפחתו החליטה להנציח את זכרו במיזם להצבת דפיברילטורים במיקומים מרכזים ברחבי מדינת ישראל.

מה היה עד השימוש בדפיברילטור?

עד השימוש במכשיר דפיברילטור, הוראות העזרה ראשונה כללו הדרכה בסיסית להנשמה והפעלת פעימות לב בעזרת שורש כף היד, לסירוגין, לאחר למידה מראש. הדפיברילטור שינה את כללי העזרה ראשונה בישראל וכיום גם אדם שאינו בעל הכשרה מתאימה יכול להגיש סיוע של עזרה ראשונה בעזרת שימוש במכשיר דפיברילטור.

אז כמה עולה מכשיר דפיברילטור?

מחיר דפיברילטור נע בין כמה מאות שקלים לכמה אלפים בהתאם למידת השימוש וסוגו של המכשיר: ישנו דפיברילטור המיועד להצבה במקום ציבורי ואחר, המיועד לשמש תחנת עזרה ראשונה. ישנם דפיברילטורים שמישים ופשוטים באופן יחסי וכאלו בעלי תכונות רחבות יותר. כאשר נרכוש מכשיר דפיברילטור נשים לב למטרת שימוש המכשיר על מנת להתאים את סוג ועלות הדפיברילטור עבורנו.

ציוד עזרה ראשונה


אין ספק שאין מחיר לחיי אדם, קל וחומר כאשר מדובר כיום על מכשיר דפיברילטור מציל חיים. כיום ניתן לרכוש מכשיר דפיברילטור החל מכמה מאות שקלים, כאשר קיים בשוק מבחר דפיברילטורים גדול. לצורך התאמת מכשיר דפיברילטור הטוב ביותר עבורכם ועבור צורכיכם פנו אלינו ונשמח להתאים אליכם את המוצר הטוב ביותר עבורכם.

מאמר זה אינפורמטיבי בלבד,
ואינו נועת לתת ייעוץ רפואי / הצעה רפואית כלשהי.